Projekt- og forretningsudvikler
Allan Munk
Avnedevej 6
4900 Nakskov
Mail: mail@allanmunk.dk
Mobil: 20251907
Ansat i Moe A/S (bygherrerådgivning m.v.) og bestyrelsesarbejde i NM Gruppen ApS

Advokat
Anders Brøndtved
Vesterbrogade 55J, 1.-4
4930 Maribo
Mail: ab@drachmann.com
Mobil: 61333633
Advokat i Advokatfirmaet Drachmann, Nykøbing Falster

Fhv. bankdirektør
Anders F. Møller
Sdr. Boulevard 23
4930 Maribo
Mail: afm@mail123.dk
Mobil: 30668439
Tidligere ansat i Lollands Bank

Godsejer
Anders Henriksen
Lidsø
Lidsøvej 14
4970 Rødby
Mail: lidsoe@mail.dk
Mobil: 40273238
Ejer og driver Lidsø Gods ved Rødby

Fhv. bagermester
Bjarne Dibbern
Jernbanegade 1
4970 Rødby
Mail: bdibbern@gmail.com
Mobil: 40155902
TidIigere afdelingsleder i Cramo, nu på efterløn (udlejningsfirma af diverse maskiner)

Casper Rasmussen
Rygårds Alle 42 A
2900 Hellerup
Mail: casr@projektforvaltning.dk
Mobil: 40519641
Direktør og medejer af Andrea Consult ApS.

Direktør
Claus Blomsterberg
Hellerupvej 51D, 2. Th.
2900 Hellerup
Mail: clausblomsterberg@hotmail.com
Mobil: 30916185
CEO og partner Blomsterberg Management

Skoleinspektør
Flemming Larsen
Frederik VI’s Alle 14, st. th.
2000 Frederiksberg
Mail: fllamorelvej7@gmail.com
Mobil: 30465846
Tidligere skoleinspektør ansat i Vordingborg Kommune

Værkfører
Hans-Jørgen Madsen
Fjordvej 7
4990 Sakskøbing
Mail: fjordvej7@hotmail.com
Mobil: 51207219
Værkfører og medejer af Ødegaard Biler Midt A/S

Civiløkonom
Irene Jensen
Løjtoftevej 203
4900 Nakskov
Mail: irene@damsted.dk
Mobil: 22223197
Irene Jensen er regnskabsansvarlig i snedker-, tømrer- og murervirksomheden K. Damsted ApS, Nakskov, tillige medlem af bankens bestyrelse.

Farvehandler
Jakob Mikkelsen
Gaabense Strandvej 61B
4840 Nr. Alslev
Mail: jakob@colourplus.dk
Mobil: 26210040
Farvehandler og indehaver af Colourplus forretningerne, tillige medlem af bankens bestyrelse.

Direktør
Jeanne Kruse
Svingels Alle 2
4900 Nakskov
Mail: jk@bs1944.dk
Mobil: 20116888
Direktør i Boligselskabet af 1944 i Nakskov.

Indretningskonsulent
Jens-Peter Hansen
Engvej 16
4760 Vordingborg
Mail: lsv-kasserer@websyd.dk
Mobil: 41247000
Ansat i Møbel-Gruppen A/S.

Advokat
Jeppe Søndergaard
Garvergården 18
4930 Maribo
Mail: jes@torveadvokaterne.dk
Mobil: 23242939
Driver virksomheden Torveadvokaterne, Maribo

Økonomichef
Jesper Kristensen
Skolevej 17
4900 Nakskov
Mail: jekr74@live.com
Mobil: 41781060
Ansat som økonomichef i Lolland Forsyning A/S

Advokat
Jesper Popp
Bjerremarksgården 35
4760 Vordingborg
Mail: popp@advopopp.dk
Mobil: 40198318
Driver egen advokatvirksomhed i Vordingborg

Reg. revisor
Jørn Christensen
Sletten 11
4900 Nakskov
Mail: jorn@acrevision.dk
Mobil: 23419267
Indehaver af godkendt revisionsvirksomhed AC Revision ApS, Nakskov

Direktør
Kim Pajor
Sophieholmen 29, 2. tv.
4800 Nykøbing F.
Mail: kim@pajor.dk
Mobil: 40560569
Driver eget reklamebureau i Nykøbing Falster, tillige medlem af bankens bestyrelse.

Knud Cordua Mortensen
Bøgevej 12
4800 Nykøbing F.
Mail: knudm@os.dk
Mobil: 60210954
Har solgt cateringfirmaet Robert Andersen – nu pensionist

Direktør
Knud Rasmussen
Søbakken 6
4760 Vordingborg
Mail: kar@crconsult.dk
Mobil: 21209226
Tidligere bestyrelsesmedlem og detaildirektør i DLG. Driver egen konsulentvirksomhed.

Autolakerer
Kurt Black Jensen
Irisvej 12
4920 Søllested
Mail: kurt.black.jensen@privat.dk
Mobil: 40941284
Tidligere ejer og drevet Søllested Autolakeri – nu pensionist.

Direktør
Lars Møller Andersen
Nykøbingvej 287, Radsted
4990 Sakskøbing
Mail: lars@ma-online.dk
Mobil: 40383910
Lars Møller Andersen er direktør i Agrovi Business A/S, og tillige medlem af bankens bestyrelse.

Business Controller
Lise Bennike
Stovbyvej 11
4873 Væggerløse
Mail: lbennike@gmail.com
Mobil: 61553199
Business Controller hos DLF Seeds A/S

Seniorprojektleder
Marie Louise L.M. Friderichsen
Havnegade 53
4900 Nakskov
Mail: allingklosterskov@gmail.com
Mobil: 40508288
Uddannet jurist og skovejer. Ansat som seniorprojektleder i Bæredygtig Turisme / Gate 21

Direktør
Martin Stærke
Søndergade 1 – 1. sal
4900 Nakskov
Mail: ms@ceandersen.dk
Mobil: 21695113
Ejer og direktør i metalvirksomheden C.E. Andersen A/S

Chief of Staff
Mette Johnsen
Amager Strandvej 162D
2300 København S
Mail: johnsen_mette@hotmail.com
Mobil: 30770902
Ansat i Novozymes

Godsejer
Morten Olsen-Kludt
Priorskov 11
4800 Nykøbing F
Mail: kludt@priorskov.dk
Mobil: 23461999
Driver Priorskov på øst Lolland og ejer landbrug på Sjælland og i Sverige.

Direktør
Niels Feerup
Strandvej 23
6400 Sønderborg
Mail: niels.feerup@gmail.com
Mobil: 40151761
Managing Director i Nordals Holiday Resort Development Company.

Ejendomsmægler
Ole Jørgensen
Svingelsvej 109
4900 Nakskov
Mail: ojr@estate.dk
Mobil: 40961569
Ejer og driver Estate Mæglerne Nakskov.

Ole Kruse
Smøgen 10
4000 Roskilde
Mail: ole@kruse-as-dk
Mobil: 30850050
Tidligere drevet busselskabet Kruse A/S sammen men sin bror, nu pensionist.

Per Kamper Hansen
Pederstrupvej 17,
4900 Nakskov
Mail: perkamperh@gmail.com
Mobil: 20101238
Tidligere kontorchef i Nakskov Kommunes socialforvaltning indtil 01.01.1998, freelance konsulent og underviser i regioner, kommuner og private virksomheder i lovpligtige ar-
bejdsmiljø- og samarbejdskurser indtil 01.01.2018, nu pensionist.

Købmand
Peter Jørgensen
Svingelsvej 86
4900 Nakskov
Mail: peter.joergensen@meny.dk
Mobil: 60610222
Selvstændig købmand og driver sammen med en partner Meny i Nakskov

Direktør
Rune West Pedersen
Jernbanegade 2, 1.
4930 Maribo
Mail: rp@hatten.dk
Mobil: 30560005
Direktør i A/S P. Hatten & Co. (VVS, vand/afløb, luftarter og værktøj)

VVS-installatør
Søren Storr Rasmussen
Voldgade 10A, 1.
4760 Vordingborg
Mail: vvs@vvsoren.dk
Mobil: 22200045
Driver egen VVS-virksomhed.

Direktør
Thomas Hjort
Solbakkevej 65
2820 Gentofte
Mail: thomas@catpen.dk
Mobil: 28159220
Direktør i AHJ A/S

Direktør
Torben Christoffersen
Refshalevej 46
4930 Maribo
Mail: torben@syddan.dk
Mobil: 40892288
Ejer Syddan A/S (Ejendomsadministration og erhvervsmæglerfirma)