Projekt- og ejendomsudvikling
Allan Munk
Avnedevej 6
4900 Nakskov
Mail: mail@allanmunk.dk
Mobil: 20251907
Ejer af NM Gruppen ApS & Partner i Realise Denmark Aps

Advokat
Anders Brøndtved
Vesterbrogade 55J, 1.-4
4930 Maribo
Mail: ab@drachmann.com
Mobil: 61333633
Advokat i Advokatfirmaet Drachmann, Nykøbing Falster

Fhv. bankdirektør
Anders F. Møller
Sdr. Boulevard 23
4930 Maribo
Mail: afm@mail123.dk
Mobil: 30668439
Tidligere ansat i Lollands Bank

Godsejer
Anders Henriksen
Lidsø
Lidsøvej 14
4970 Rødby
Mail: lidsoe@mail.dk
Mobil: 40273238
Ejer og driver Lidsø Gods ved Rødby

Direktør
Arjun Manoharan
Præstegårdsvej 25
4863 Eskilstrup
Mail: am@manofoods.dk
Mobil: 29469381
Ejer og driver sammen med sin bror Jegan Manoharan 3 Burger King restauranter i Nykøbing F., Nr. Alslev og Rødovre

Fhv. bagermester
Bjarne Dibbern
Jernbanegade 1
4970 Rødby
Mail: bdibbern@gmail.com
Mobil: 40155902
TidIigere afdelingsleder i Cramo, nu på efterløn (udlejningsfirma af diverse maskiner)

Direktør
Claus Blomsterberg
Hellerupvej 51D, 2. Th.
2900 Hellerup
Mail: clausblomsterberg@hotmail.com
Mobil: 30916185
CEO og partner Blomsterberg Management

Skoleinspektør
Flemming Larsen
Frederik VI’s Alle 14, st. th.
2000 Frederiksberg
Mail: fllamorelvej7@gmail.com
Mobil: 30465846
Tidligere skoleinspektør ansat i Vordingborg Kommune

Værkfører
Hans-Jørgen Madsen
Fjordvej 7
4990 Sakskøbing
Mail: fjordvej7@hotmail.com
Mobil: 51207219
Værkfører og medejer af Ødegaard Biler Midt A/S

Chefkonsulent
Ida Andrea Stoltze Rasmussen
Rønnegade 20, 2. th.
2100 København Ø.
Mail: idaasr@gmail.com
Mobil: 40890821
Chefkonsulent i Komponent –  kommunernes udviklingscenter

Civiløkonom
Irene Jensen
Løjtoftevej 203
4900 Nakskov
Mail: irene@damsted.dk
Mobil: 22223197
Irene Jensen er regnskabsansvarlig i snedker-, tømrer- og murervirksomheden K. Damsted ApS, Nakskov og tidligere medlem af bankens bestyrelse.

Farvehandler
Jakob Mikkelsen
Gaabense Strandvej 61B
4840 Nr. Alslev
Mail: jakob@colourplus.dk
Mobil: 26210040
Farvehandler og indehaver af Colourplus forretningerne, tillige medlem af bankens bestyrelse.

Direktør
Jeanne Kruse
Svingels Alle 2
4900 Nakskov
Mail: jk@bs1944.dk
Mobil: 20116888
Direktør i Boligselskabet af 1944 i Nakskov, tillige medlem af bankens bestyrelse.

Indretningskonsulent
Jens-Peter Hansen
Engvej 16
4760 Vordingborg
Mail: lsv-kasserer@websyd.dk
Mobil: 41247000
Ansat i Møbel-Gruppen A/S.

Advokat
Jeppe Søndergaard
Garvergården 18
4930 Maribo
Mail: jeppe0345@gmail.com
Mobil: 23242939
Ansat i advokatfirmaet Kromann-Nielsen, Maribo

Direktør
Jesper Hansen
Friheds Alle 28
4900 Nakskov
Mail: jh@teamjk.dk
Mobil: 20806326
Direktør og medejer af Team JK Transport  ApS, Nakskov

Økonomichef
Jesper Kristensen
Skolevej 17
4900 Nakskov
Mail: jekr74@live.com
Mobil: 41781060
Ansat som økonomichef i Lolland Forsyning A/S

Advokat
Jesper Popp
Bjerremarksgården 35
4760 Vordingborg
Mail: popp@advopopp.dk
Mobil: 40198318
Driver egen advokatvirksomhed i Vordingborg

Reg. revisor
Jørn Christensen
Sletten 11
4900 Nakskov
Mail: jorn@acrevision.dk
Mobil: 23419267
Indehaver af godkendt revisionsvirksomhed AC Revision ApS, Nakskov

Direktør
Kim Pajor
Sophieholmen 29, 2. tv.
4800 Nykøbing F.
Mail: kim@pajor.dk
Mobil: 40560569
Driver eget reklamebureau i Nykøbing Falster, tillige medlem af bankens bestyrelse.

Direktør
Kim Rahbek Hansen
Frederiksberg Alle 54, 4. tv.
1820 Frederiksberg C.
Mail: kim@kimrahbek.com
Mobil: 28120005
Driver restauranterne Kongsnæs og Pomle Nakke, samt formand for Business Lolland-Falster

Direktør
Knud Rasmussen
Søbakken 6
4760 Vordingborg
Mail: kar@crconsult.dk
Mobil: 21209226
Tidligere bestyrelsesmedlem og detaildirektør i DLG. Driver egen konsulentvirksomhed.

Direktør
Lars Erik Houmann Christensen
Bohlendachvej 24
1437  København K.
Mail: lehc@2l.dk
Mobil: 40640676
Direktør og ejer af Lars Erik Houmann Christensen A/S

Direktør
Lars Møller Andersen
Nykøbingvej 287, Radsted
4990 Sakskøbing
Mail: lars@ma-online.dk
Mobil: 40383910
Lars Møller Andersen er direktør i Agrovi Business A/S, og tillige medlem af bankens bestyrelse.

Business Controller
Lise Bennike
Stovbyvej 11
4873 Væggerløse
Mail: lbennike@gmail.com
Mobil: 61553199
Business Controller hos DLF Seeds A/S

Seniorprojektleder
Marie Louise L.M. Friderichsen
Havnegade 53
4900 Nakskov
Mail: allingklosterskov@gmail.com
Mobil: 40508288
Uddannet jurist og skovejer. Ansat som seniorprojektleder i Bæredygtig Turisme / Gate 21

Direktør
Martin Stærke
Kongestien 10
4912 Harpelunde
Mail: ms@ceandersen.dk
Mobil: 21695113
Ejer og direktør i metalvirksomheden C.E. Andersen A/S

Direktør
Mette Egeskov
Skovbogårds Alle 18
2500 Valby
Mail: me@engestofte.dk
Mobil: 26220404
Direktør på Engestofte Gods, Maribo

Direktør
Mette Suhr Stoffregen
Jasminvej 57
4872 Idestrup
Mail: msstoffregen@gmail.com
Mobil: 21521415
Direktør i Refa, Nykøbing Falster

Godsejer
Morten Olsen-Kludt
Priorskov 11
4800 Nykøbing F
Mail: kludt@priorskov.dk
Mobil: 23461999
Driver Priorskov på øst Lolland og ejer landbrug på Sjælland og i Sverige.

Direktør
Niels Feerup
Strandvej 23
6400 Sønderborg
Mail: niels.feerup@gmail.com
Mobil: 40151761
Managing Director i Nordals Holiday Resort Development Company.

Ejendomsmægler
Ole Jørgensen
Svingelsvej 109
4900 Nakskov
Mail: ojr@estate.dk
Mobil: 40961569
Ejer og driver Estate Mæglerne Nakskov.

Købmand
Peter Jørgensen
Svingelsvej 86
4900 Nakskov
Mail: peter.joergensen@meny.dk
Mobil: 60610222
Selvstændig købmand og driver sammen med en partner Meny i Nakskov

Direktør
Rasmus Møller Pedersen
Store Kongensgade 57A, 4.
1264 København K.
Mail: rasmus@filtenborgel.dk
Mobil: 22603810
Direktør i Filtenborg El A/S, Stensved

Direktør
Rune West Pedersen
Jernbanegade 2, 1.
4930 Maribo
Mail: rp@hatten.dk
Mobil: 30560005
Direktør i A/S P. Hatten & Co. (VVS, vand/afløb, luftarter og værktøj)

VVS-installatør
Søren Storr Rasmussen
Voldgade 10A, 1.
4760 Vordingborg
Mail: vvs@vvsoren.dk
Mobil: 22200045
Driver egen VVS-virksomhed.

Direktør
Thomas Hjort
Solbakkevej 65
2820 Gentofte
Mail: thomas@catpen.dk
Mobil: 28159220
Direktør i AHJ A/S

Direktør
Torben Christoffersen
Refshalevej 46
4930 Maribo
Mail: torben@syddan.dk
Mobil: 40892288
Ejer Syddan A/S (Ejendomsadministration og erhvervsmæglerfirma)

Forstander
Ulrik Murel
Halstedhus Vej 1A
4900 Nakskov
Mail: ulrik@halstedhus.dk
Mobil: 51407490
Forstander på Halstedhus Efterskole, Nakskov